[ΜΗ ΕΝΕΡΓΗ] Τεχνικός διακριβώσεων και υποστήριξης

Τεχνικός Διακριβώσεων και Υποστήριξης

Περιγραφή θέσης για πλήρη απασχόληση:

  • Καθημερινή πραγματοποίηση διακριβώσεων σε μετρητικές συσκευές και την αντιμετώπιση των προβλημάτων που ενδέχεται να παρουσιάζουν
  • Συντονισμός στις εργασίες διακρίβωσης και τεχνικής υποστήριξης
  • Πραγματοποίηση εργασιών που προκύπτουν από τις παραγγελίες πώλησης ή / και των προγραμμάτων παραγωγής
  • Εκτέλεση των εργασιών διακρίβωσης και τεχνικής υποστήριξης εντός εργαστηρίου ή / και στις εγκαταστάσεις του πελάτη
  • Ερμηνεία των αποτελεσμάτων διακρίβωσης
  • Πολλαπλή συνεργασία με άλλα τμήματα για την επίλυση προβλημάτων που ενδέχεται να προκύψουν

Προφίλ υποψηφίου:

  • Ικανότητα εκμάθησης νέων δεξιοτήτων σχετικά με τις διαδικασίες διακρίβωσης και βαθμονόμησης των συσκευών μέτρησης
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε εγκατάσταση-χρήση-ρύθμιση ηλεκτρονικών οργάνων μέτρησης και αυτοματισμών
  • Δυνατότητα ανεξάρτητης εργασίας με ελάχιστη επίβλεψη
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Εμπειρία στα εργαλεία του Microsoft Office [απαραίτητα άριστη γνώση Excel]
  • Επιθυμητή η γνώση σε γλώσσες προγραμματισμού και δίκτυα υπολογιστών
  • Αποτελεσματικές δεξιότητες διαλειτουργικής επικοινωνίας
  • Υπευθυνότητα, ομαδικότητα, προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Κατοχή άδειας οδήγησης
  • Για τους άνδρες υποψήφιους είναι απαραίτητη η εκπλήρωση των στρατιωτικών υποχρεώσεων

Ακαδημαϊκά προσόντα:

Πτυχιούχος ΤΕΙ με ειδικότητα: Ηλεκτρολόγος, Ηλεκτρονικός, Αυτοματιστής ή συναφές πεδίο.

Παροχές της εταιρείας:

  • Πλήρες πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον

Δείτε την αγγελία σε pdf

espa banner greek